Amerika Günleri

Logo

ABOUT THIS PODCAST

Categories: DiğerSeyahat
Türkiye 209 Episodes

Latest Episodes

Omicron varyantının tesirleri giderek azalırken eyalet ve ülke genelinde ne gibi gelişmeler yaşanıyor.

ABD’de banka soyup yıllarca gerçek kimliğini saklayan bir kimsenin hikayesini paylaşıyorum. Konuyla ilgili haberin linki: https://www.usatoday.com/story/news/nation/2021/12/29/friendly-family-mans-50-year-secret-he-fugitive-too/9044097002/

ABD’nin kanayan yarası silah kullanımı ve silahla adam öldürme vakalarını Jackson şehri örneğinden anlatmaya çalıştım. Bölüme konu alan habere aşağıdaki linkten ulaşılabilir: https://www.cnn.com/2021/12/28/us/jackson-mississippi-pandemic-homicides-gun-violence/index.html

Omicron varyantının iyice esir aldığı ABD’de kış tatili sürecinde yaşanan gelişmeler ve gözlemlerim.

Bu bölümde cinsiyet değiştiren bir bireyin yüzme müsabakalarında elde ettiği dereceyle ABD gündemini nasıl değiştirdiğini anlatmaya çalıştım.

Aralık ayı ABD gündemi: Mehmet Öz’ün adaylığı, Trump’ın kampanyası, Biden’ın destek oranı ve okullara yönelik silahlı saldırı tehditleri.

Omicron, Delta derken ABD’de son durum ne? Enflasyon ne durumda, okullar Covidle nasıl baş ediyor.

Son günlerde yaşanan ırkçılık temelli olaylar üzerine bir değerlendirme.

Okulların yeniden açılmasıyla birlikte virüs ortamında eğitimin nasıl sürdürülebileceği tartışılıyor. Bu bölümde Massachusetts eyaletinde okullar eğitime nasıl başladı, ne gibi önlemler alındı tüm detaylarıyla anlatmaya çalıştım.

Bu bölümde biraz geçmişe doğru yolculuk edelim. Hep birlikte Orhan Atasoy ve ölümsüz eseri Gemiler'i hatırlayalım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

00:00
00:00